Kiedy warto skorzystać z usług kuriera?

W dzisiejszych czasach bardzo popularne jest zamawianie towarów przez internet. Z uwagi na odległość niezbędne jest wybranie odpowiedniego sposobu dostawy – odbiór osobisty bywa możliwy, ale często okazuje się nieopłacalny. Przeważnie pojawia się możliwość dostawy paczki przez kuriera. Istnieje kilka liczących się firm kurierskich, które oferują konkurencyjne usługi.

Kiedy warto skorzystać z usług kuriera?

W porównaniu do innych opcji dostawy, kurier umożliwia bezpośrednie przekazanie przesyłki do rąk odbiorcy. Przeważnie zaletą jest też krótki czas transportu, większość paczek dociera jeszcze tego samego dnia lub następnego. Można zdecydować się też na dodatkowe usługi związane np. z ubezpieczeniem paczki, dodaniem naklejki „ostrożnie” lub „nie odwracać”. Dzięki temu zyskuje się pewność, że cenne i delikatne przedmioty, jak elektronika, szkło trafią do zamawiającego w stanie nienaruszonym. Opcja taka wymaga dopłaty, ale nigdy nie są to bardzo duże sumy i warto je opłacić, żeby nic nie stało się przedmiotom w paczce.

Szybko, tanio, łatwo, po prostu kurier

Obecnie bardzo łatwo można zamówić kuriera nie wychodząc nawet z domu. Wystarczy internet i możliwość dokonania opłaty przez jeden z serwisów. Można także zlecić płatność przy odbiorze. Kurierzy odbierają paczki bezpośrednio od nadawcy w jego domu lub z punktów odbioru, zlokalizowanych w danej miejscowości. Dzięki temu całość odbywa się sprawnie i szybko. Podobnie zresztą z dostawą – klient może otrzymać przesyłkę do rąk własnych albo odebrać ją w punkcie, ewentualnie w paczkomatach, którymi dysponują niektóre firmy. Każdy zyskuje możliwość wyboru najwygodniejszej opcji.

Ważna, trudna praca

Praca kuriera może wydawać się łatwa i przyjemna, ale jest dość zobowiązująca i wymaga poświęcenia prawie całego dnia na rozwożenie paczek i kontakt z klientami. Ludzie bywają różni i nie zawsze udaje się od razu umówić na określoną godzinę lub w wyznaczonym miejscu. Praca trwa cały rok, a ilość zleceń zwiększa się np. w okresie świątecznym, więc kurierzy nie mają dużo czasu dla swoich rodzin.